26 mar 2015

Troche o mydle - Sztuka Mydla

Mam dzisiaj dla Was posta z naturalnymi mydełkami firmy Sztuka Mydła. Firma zajmuje się produkcją mydeł 100% naturalnych, ręcznie robionych, które posiadają składniki najwyższej jakości i nie zawierają parabenów i konserwantów. Zapraszam... :)

http://sztukamydla.pl


Coś od firmy:
Powstawanie mydeł.
Nasze mydła są wytwarzane ręcznie, tradycyjną metodą na zimno. Oznacza to, że surowce są łączone w niskiej temperaturze i mieszane tak długo, aż ich konsystencja odpowiednio zagęści się. Taka masa jest przelewana w formy, porządnie izolowana i ogrzana, aby po 24h godzinach zmienić się w blok mydła. Następnie jest on krojony na równe kostki. Teraz mydła potrzebują około 4-6 tygodni 'odpoczynku', aby nabrać najlepszych właściwości.

Surowce.
Nasze mydła są tworzone z naturalnych składników: olei, maseł roślinnych, olejków eterycznych oraz dodatków takich jak: płatki owsiane, sól morska, węgiel drzewny aktywny, mleko kozie czy miód. Więcej informacji o surowcach, które wykorzystujemy oraz ich opisy znajdziesz w zakładce Składniki. Należy tutaj dodać, że mydła naturalne wytwarzane metodą na zimno powstają z użyciem zasady sodowej. Jest to niezbędne, aby zaszła reakcja zmydlania i w efekcie powstało mydło. Po fazie odpoczynku w mydłach nie pozostaje po niej ślad. Każde z naszych mydeł jest przetłuszczone na poziomie kilku procent, co nadaje im dodatkowych właściwości pielęgnacyjnych.

Rozpoczynam swoją przygodę z mydłami naturalnymi.

Jeżeli po raz pierwszy chcesz zakupić i wypróbować mydło naturalne to jest nam bardzo miło, że wybierasz nasze produkty. Warto skorzystać z oferty na mniejsze mydła, aby najlepiej dopasować te odpowiednie do potrzeb. W opisach znajdziesz informacje odnośnie działania najważniejszych składników danego mydła. Zapoznaj się również z zakładką Składniki, gdzie opisane są właściwości poszczególnych surowców.

Stosowanie mydła - porady.

Mydło naturalne stosuj na całe ciało. Większość naszych kostek sprawdzi się również przy myciu twarzy. Wyjątek stanowią mydła solne. Twarz najkorzystniej jest oczyszczać pianą wcześniej wytworzoną w dłoniach.
Mydła naturalne powodują szczypanie oczu, omijaj więc ich okolice podczas mycia.
Jeżeli masz wrażliwą skórę wybieraj na początek mydła bezzapachowe, następnie możesz powoli wprowadzać te z olejkami eterycznymi.

Jak przechowywać mydła.

Mydła naturalne mają sporą ilość gliceryny. Jest to ich duża zaleta, jednak oznacza to również, że zatrzymują i chłoną wilgoć z otoczenia. Aby mydło służyło jak najdłużej staraj się, aby po każdym użyciu wyschło. Najlepiej stosować mydelnicę drenażową z odpływem wody. Jeżeli nie posiadasz takiej mydelnicy możesz ją zakupić w naszym sklepie w zakładce Akcesoria.

Przydatność mydła.
Każde nasze mydło jest oznakowane numerem partii, która jednocześnie jest jego datą przydatności. Nieużywane jeszcze mydła należy magazynować w suchym, najlepiej chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego źródła światła. Data przydatności prawidłowo przechowywanego mydła to minimum 30 miesięcy.

O mydłach solnych.

W naszej ofercie obok klasycznych mydeł odnajdziecie mydła solne. Charakteryzują się one dużą zawartość soli morskiej, dzięki której są twardsze, cięższe i wolniej się zużywają. Polecamy stosować je na skórę ciała, z wyłączeniem twarzy. Mydła przyjemnie masują skórę, a sól pod wpływem wody rozpuszcza się. Sól morska to bogate źródło składników mineralnych, które korzystnie wpływają na rozluźnienie mięśni oraz skóry. Uzupełnia nawilżenie skóry, bilansuje jej wilgoć i poprawia retencję wody w organizmie.





Moje mydełka to:
Czarno-biały solniak - mydło solne
cena 14zł






Mydło Białe Jest Czarne to gra kolorów, zapachów i dodatków. Biała strona pachnie słodką lawendą i zawiera glinkę kaolin. Czarna strona to ziołowy zapach rozmarynu i dodatek węgla aktywnego. Całość harmonijnie współgra tworząc niebanalną kompozycję. Mydło z dużą zawartością soli morskiej, która łagodnie masuje skórę, oczyszczając ją z toksyn oraz martwych komórek. Tworzy kremową, puszystą pianę. Wzbogacone o masło shea o właściwościach regenerujących i wygładzających.
Mydła z solą morską różnią się nieco od klasycznych kostek. Są cięższe i twardsze, wolniej się zużywają. Polecane do skóry ciała.
Sól morska - pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, działa odżywczo, bilansuje wilgoć skóry i uzupełnia nawilżenie. Wpływa korzystnie na rozluźnienie mięśni i skóry.
Węgiel drzewny aktywny - o silnym działaniu absorbującym toksyny i antybakteryjnym, odtyka pory. Polecany dla skóry zanieczyszczonej.
Biała glinka - odżywia i wygładza skórę, łagodnie ściąga pory.
Masło shea - odżywia i regeneruje skórę suchą, poprawia jej elastyczność i wygładza.
Olej kokosowy - nawilżający. Tworzy mydło z dużą ilością kremowej piany i puszystych bąbelków.
Moja opinia:
Sam wygląd mydełka już zachwyca, lubię takie niezwyczajne cuda. Mydełko ma bardzo przyjemną kompozycję zapachową, idealnie współgra ze sobą ta lawenda z rozmarynem, fajnie wygładza skórę, nie przesusza jej, a nawilża, bardzo dobrze się pieni. Jego używam do mycia całego ciała. Kąpiel z takim mydełkiem to naprawdę frajda :)
Błototo - mydło błotne
cena 13zł







Poranny prysznic z mydłem Błototo ekspresowo postawi na nogi. Błoto z Morza Martwego odświeży i oczyści skórę. W doborowym towarzystwie: grejpfruta, pomarańczy i lawendy dopieści zmysły. Bogate w przeciwutleniacze masło kakaowe zadba o zmiękczenie i wygładzenie skóry. Mydło sprawdza się do całego ciała, jak i do skóry twarzy.
Błoto z Morza Martwego - bomba minerałów. Oczyszcza, odświeża i wygładza skórę.
Masło kakaowe - natłuszcza i ochrania skórę. To naturalny emolient.
Olej ze słodkich migdałów - lekki, dobrze wchłanialny, wygładza i nawilża.
Olejek eteryczny lawendowy - pomocny w leczeniu stanów zapalnych skóry i trądziku. Poprawia ogólny wygląd skóry.

Moja opinia:
Mydełko ma taki hmm.. naturalny zapach, troszkę mi przypomina zapach szarego mydła co wcale mnie nie odrzuca. Uwielbiam wszystko co z błotkiem i glinką, także z tym mydełkiem również bardzo się polubiłam. Używam go akurat tylko do mycia twarzy, gdy skończy mi się solniak to błotniaczka również przeznaczę na całe ciało. Bardzo dobrze nawilża i odżywia skórę, na mojej buzi pojawiają się czasem niedoskonałości i zauważyłam, że odkąd używam tego mydełka to nie ma ich w ogóle co mnie ogrooomnie cieszy!


Podsumowując:
Firma dysponuje wieloma wspaniałymi rodzajami mydełek, ja najchętniej przygarnęłabym je wszystkieeee!!! Każdy znajdzie coś dla siebie. Na stronie firmowej jest osobno opisane działanie każdego mydełka, który składnik za co odpowiada. Dodatkowo Pani Gosia, z którą miałam okazję korespondować jest bardzo sympatyczna, co dodatkowo dobrze wpływa na nastawienie do firmy :)

40 komentarzy :

  1. Błototo wydaje się tajne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Błototo wydaje się tajne :)

    OdpowiedzUsuń
  3. To mydełko solne musi być super :) Myślałam, że ta sól będzie trochę przesuszać, ale widzę że nie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też się troszkę tego obawiałam, ale spisuje się fajnie :)

      Usuń
  4. Ja rzadko używam mydła w kostkach, ale tych jestem ciekawa. ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. bardzo fajne te mydełka i jak świetnie wyglądają :))

    OdpowiedzUsuń
  6. Gdyby moja skóra lubiła mydełka to bym na któreś się skusiła. :)

    OdpowiedzUsuń
  7. w ogóle nie używam takich mydeł w kostce, ale zawsze mam ochotę na takie cudeńka. to solne bardzo mnie zainteresowało :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja takich zwykłych z supermarketów też raczej nie, jedynie do umycia dłoni. Ale takie robione własnoręcznie, naturalne uwielbiam :)

      Usuń
  8. Używam tylko mydełek w płynie, ale na takie to bym się zdecydowała :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Kuszą mnie takie mydełka od dłuższego czasu :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Ciekawe są te mydełka :) Widzę je pierwszy raz ;)

    OdpowiedzUsuń
  11. Błotko super, choć to drugie czadowo wygląda :))

    OdpowiedzUsuń
  12. Nie znałam tych mydełek, ale wyglądają zachęcająco :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Mydełka napewno są pożyteczne dla skór (sama jednak nie przepadam za kosmtkami). Wyglądają trochę jak pumeksy do pięt.

    OdpowiedzUsuń
  14. Takie mydełko solne bym chętnie wypróbowała :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Te czarno białe solne chciałabym wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Te czarno białe solne chciałabym wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  17. zaintrygowałaś mnie tymi mydełkami :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Ja najbardziej lubię oczyszczanie twarzy właśnie za pomocą mydełek naturalnych. Od dłuższego czasu używam takich kostek i bardzo sobie je chwalę. :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Z mydeł w kostkach używam tylko Białego Jelenia. ;]

    OdpowiedzUsuń
  20. Kuszą mnie takie mydełka już od dłuższego czasu! ;)

    Pozdrawiam i zapraszam do mnie ♥
    http://crazystrawberryxd.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  21. Akurat wiem jak się robi mydło, robiliśmy na chemii :D

    OdpowiedzUsuń
  22. Lubię takie mydełka, chętnie bym poużywała.

    OdpowiedzUsuń
  23. Lubię takie mydełka, wypróbowałabym z chęcią. :-)

    OdpowiedzUsuń
  24. Solniak prezentuje się niezgorzej! Brałabym! :)

    OdpowiedzUsuń
  25. Ja jestem estetką, więc muszę przyznać, że sam wygląd mydełek zrobiła na mnie ogromne wrażenie! Wyglądają tak pięknie, naturalnie, minimalistycznie <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie... sam ich wygląd straaaasznie kusi, a dodatkowo działanie to już w ogóle! :D

      Usuń
  26. Ja jakoś nie przepadam za takimi mydełkami :(

    OdpowiedzUsuń
  27. Bardzo lubię takie mydełka w kostkach)

    OdpowiedzUsuń
  28. O super :) Choć ja mydełek w ogóle nie stosuję :(

    OdpowiedzUsuń
  29. Takich mydeł to ja jeszcze nie widziałam :)

    OdpowiedzUsuń
  30. Piękne mydełka i jakie fajne dodatki do nich, podejrzewam też że są lepsze od żeli które uczulają :-)

    OdpowiedzUsuń
  31. Masło solne mnie zaciekawiło. Na co dzień za kostkami nie przepadam, ale raz na jakiś czas czemu nie :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy Twój komentarz :) Odwiedzam każdego komentującego.

Jeśli obserwujesz to poinformuj mnie o tym, również zaobserwuję Twojego bloga :)